Kompleksowa rehabilitacja

Kompleksowa sesja rehabilitacyjna – standardowa

Sesja rehabilitacyjna przeprowadzana w Centrum Reha-Forma łączy w sobie zarówno diagnostykę czynnościową aparatu ruchu w tym: badanie manualne oraz przyrządowe (sEMG, badanie stabilności posturalnej, badanie stabilności stawów oraz symetrii obciążenia kończyn dolnych itp.) – w celu określenia przyczyn zaburzeń narządu ruchu, jak i odpowiednią terapię (m.in. masaż, terapię manualną, taping lub inną metodę specjalną, fizykoterapię dobieraną dla każdego pacjenta, czyli ultradźwięki, prądy, laser itp., oraz indywidualnie dobrany program ćwiczeń z wykorzystaniem najnowocześniejszych urządzeń medycznych, takich jak: szyny CPM, platformy stabilograficzne, platformy tensometryczne, aparaty do elektromiografii powierzchniowej, kolumny do treningu funkcjonalnego oraz wielu innych urządzeń pomagających szybciej wrócić do zdrowia).

wykupienie w/w usługi pozwala na korzystanie ze wszystkich urządzeń i form terapii za wyjątkiem EXOGENU i ALGONIXU, fali uderzeniowej oraz badania dynamometrem izokinetycznym.

O rodzaju terapii decyduje fizjoterapeuta prowadzący.
Terapię prowadzi terapeuta prowadzący i/lub terapeuta pomocniczy. Terapeuta może prowadzić terapię więcej niż jednego pacjenta w tym samym czasie.

czas trwania od 1 do 130
150 zł *
130 zł **/120 zł***
*Pierwsza wizyta ( konsultacja fizjoterapeutyczna ) oraz kolejne wizyty płacone pojedynczo
Istnieje możliwość wykupienia karnetów począwszy od drugiej wizyty:
**5-cio zabiegowego w cenie 650zł
***10-cio zabiegowego w cenie 1200zł do wykorzystania w okresie 6 miesięcy od daty zakupu
OBOWIĄZUJE REGULAMIN KORZYSTANIA Z KARNETU

Sesja rehabilitacyjna – indywidualna

Sesja rehabilitacyjna przeprowadzana w Centrum Reha-Forma łączy w sobie zarówno diagnostykę czynnościową aparatu ruchu w tym: badanie manualne oraz przyrządowe (sEMG, badanie stabilności posturalnej, badanie stabilności stawów oraz symetrii obciążenia kończyn dolnych) – w celu określenia przyczyn zaburzeń narządu ruchu, jak i odpowiednią terapię (m.in. masaż, terapię manualną lub inną metodę specjalną, fizykoterapię dobieraną dla każdego pacjenta, czyli ultradźwięki, prądy, laser oraz indywidualnie dobrany program ćwiczeń z wykorzystaniem najnowocześniejszych urządzeń medycznych, takich jak: szyny CPM, platformy stabilograficzne, platformy tensometryczne, aparaty do elektromiografii powierzchniowej, kolumny do treningu funkcjonalnego oraz wielu innych urządzeń pomagających szybciej wrócić do zdrowia).

wykupienie w/w usługi pozwala na korzystanie ze wszystkich urządzeń i form terapii za wyjątkiem EXOGENU i ALGONIXU, fali uderzeniowej oraz badania dynamometrem izokinetycznym.

Terapeuta prowadzi terapię wyłącznie 1 pacjenta w zaplanowanym czasie. Terapeuta jest do wyłącznej dyspozycji pacjenta na czas trwania całej sesji rehabilitacyjnej.

O rodzaju terapii decyduje fizjoterapeuta prowadzący.

czas trwania od 1 do 130
180 zł

Rehabilitacja szpitalna

Podejmujemy współpracę ze szpitalami, zapewniając pacjentom po operacji usługi rehabilitacyjne w miejscu prowadzenia działalności interesanta.

zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.

Warunki do uzgodnienia
tel. 609 998 010

e-mail: reha-forma@home.pl

Kompleksowa sesja rehabilitacyjna – sportowa ( zalecana pacjentom zawodowo uprawiającym sport )

Sesja rehabilitacyjna-sportowa przeprowadzana w Centrum Reha-Forma łączy w sobie zarówno diagnostykę czynnościową aparatu ruchu oraz indywidualne przygotowanie motoryczne do sportu. Przeprowadzamy : badanie manualne oraz przyrządowe (sEMG, badanie stabilności posturalnej, badanie stabilności stawów oraz symetrii obciążenia kończyn dolnych itp.) – w celu określenia przyczyn zaburzeń narządu ruchu, jak i odpowiednią terapię (m.in. masaż, terapię manualną, taping lub inną metodę specjalną, fizykoterapię dobieraną dla każdego pacjenta, czyli ultradźwięki, prądy, laser itp., oraz indywidualnie dobrany program ćwiczeń z wykorzystaniem najnowocześniejszych urządzeń medycznych, takich jak: stoły trakcyjne, szyny CPM, platformy stabilograficzne, platformy tensometryczne, aparaty do elektromiografii powierzchniowej, kolumny do treningu funkcjonalnego oraz wielu innych urządzeń pomagających szybciej wrócić do zdrowia).

wykupienie w/w usługi pozwala na korzystanie ze wszystkich urządzeń i form terapii za wyjątkiem EXOGENU i ALGONIXU, fali uderzeniowej oraz badania dynamometrem izokinetycznym.

O rodzaju terapii decyduje fizjoterapeuta prowadzący.
Terapię prowadzi terapeuta prowadzący oraz terapeuta pomocniczy

czas trwania około 200
180 zł

Odnowa biologiczna / Regeneracja / Masaż

Zawiera masaż klasyczny z elementami terapii powięziowej lub masaż sportowy oraz terapię z wykorzystaniem głowicy wibracyjnej fali uderzeniowej lub urządzenia Hypervolt oraz drenaż limfatyczny przyrządowy BOA lub NORMATEC ( kończyn dolnych ).

czas trwania 130
150 zł

Rehabilitacja neurologiczna indywidualna

Zalecana pacjentom po udarach mózgu, po uszkodzeniach rdzenia kręgowego, z wrodzonymi i/lub nabytymi schorzeniami neurologicznymi itp.

Terapię prowadzi terapeuta prowadzący i/lub terapeuta pomocniczy.

czas trwania 100
150 zł

Leczenie wad postawy u dzieci i młodzieży

czas trwania 100
150 zł *
120 zł **/ 100 zł **
*Pierwsza wizyta ( konsultacja fizjoterapeutyczna ) oraz kolejne wizyty płacone pojedynczo.
Istnieje możliwość wykupienia karnetów począwszy od drugiej wizyty: **10-cio zabiegowy w cenie 1200zł
15-sto zabiegowy w cenie 1500zł do wykorzystania w okresie 6 miesięcy od daty zakupu
OBOWIĄZUJE REGULAMIN KORZYSTANIA Z KARNETU

Terapia wysiłkowego nietrzymania moczu

Wysiłkowe nietrzymanie moczu jest to najczęstsza forma nietrzymania moczu. Objawem jest niemożność utrzymania moczu podczas niewielkiego wysiłku fizycznego, kaszlu, kichania, itp. Zazwyczaj problem wynika z męczliwości mięśni dna miedniczy (mięśni Kegla) oraz złego ustawienia miedniczy, najczęściej wynikającego z ograniczenia wyprostu w stawach biodrowych

czas trwania 100
150 zł *
130 zł **/120 zł ***
* Pierwsza wizyta ( konsultacja fizjoterapeutyczna ) oraz kolejne wizyty płacone pojedynczo. Podczas pierwszej wizyty należy zakupić dodatkową indywidualną elektrodę dopochwową bądź analną w cenie 120zł
Istnieje możliwość wykupienia karnetów: **5-cio zabiegowego w cenie 650zł
***10-cio zabiegowego w cenie 1200zł do wykorzystania w okresie 6 miesięcy od daty zakupu
OBOWIĄZUJE REGULAMIN KORZYSTANIA Z KARNETU

Kompleksowa Sesja Rehabilitacyjna (ALGONIX)

z wykorzystaniem Systemu Leczenia Bólu i Regeneracji Tkanek (ALGONIX)
Urządzenie Algonix to najnowsza innowacja najbardziej zaawansowanej technologii leczenia bólu i regeneracji tkanek w rehabilitacji pourazowej. Jest przeznaczony do precyzyjnego leczenia najtrudniejszych przypadków urazów z jakimi mamy do czynienia. Zachodzące w organizmie ludzkim procesy mają naturę elektryczną. Urządzenie to analizuje stan bioelektryczny leczonej tkanki i przeprowadza leczenie bólu wraz z regeneracją tkanki poprzez proces biocybernetyczny. Algonix polega na elektroterapii przezskórnej, wykorzystującej mikroprądy z zaawansowanym biosprzężeniem, umożliwiającym diagnostykę i leczenie tkanki w czasie rzeczywistym. Algonix wykorzystuje wielofazową syntezę cyfrowej modulacji impulsowej do uzyskiwania dokładnych pomiarów bioimpedancji; po przez sztuczną inteligencje dokonuje się dalsza analiza i porównania. Metoda Algonix jest oparta o przywracanie równowagi potencjałów bioelektrycznych komórek ciała. Metoda ta w żaden sposób nie zakłóca działania ani nie stymuluje nadmiernie układu komórek, lecz jedynie wspomaga i przyspiesza naturalne procesy zdrowienia organizmu.

za zabieg z terapią
180 zł/80zł*
* za zabieg dokupiony do:
kompleksowej sesji rehabilitacyjnej STANDARDOWEJ,
kompleksowej sesji rehabilitacyjnej SPORTOWEJ,
rehabilitacji neurologicznej indywidualnej,
leczenie wad postawy u dzieci i młodzieży,
sesji rehabilitacyjnej INDYWIDUALNEJ,
terapii wysiłkowego nietrzymania moczu.

Fala uderzeniowa

Kontrolowane pobudzenie tkanek do procesu regeneracyjnego za pośrednictwem energii niesionej przez falę akustyczną o dużej mocy. Energia jest przenoszona do głębiej położonych tkanek i trafia w miejsce bólu, co przekłada się na jej wysoką skuteczność leczenia schorzeń narządu ruchu

za zabieg do 4000 impulsów
*jeśli dokupisz taki zabieg do kompleksowej sesji rehabilitacyjnej to za zabieg ten zapłacisz 60 zł
100 zł/60 zł*

System ultradźwiękowej terapii, przyspieszający gojenie złamań (EXOGEN)

System EXOGEN® zapewnia przyspieszenie gojenia się świeżych złamań. Nieodzowny w przypadku braku zrostu lub powolnym zroście kości. Z badań wynika iż urządzenie stymuluje zrost i przyśpiesza o 38% gojenie się świerzych złamań. Exogen® zmniejsza ilość przypadków opóźnionego zrostu o 83%.

40 zł/za impuls

ARTROMOT

ARTROMOT* – szyna do biernych ćwiczeń dla kończyny dolnej

  • Zalety stosowania urządzenia FISIOTEK 3000
  • pozwala na prowadzenie ćwiczeń następujących stawów dolnych;
  • pozwala na prowadzenie fizjologicznego zakresu ruchu w ćwiczonych stawach;
  • pacjent może ćwiczyć w pozycji siedząc lub leżąc;
  • stabilność zapewniająca poczucie bezpieczeństwa u pacjenta;
  • karta pamięci pozwalająca na zapisywanie danych dotyczących programu ćwiczeń.
  • Wskazania do stosowania FISIOTEK 3000
  • po złamaniach w obrębie kończyny dolnej, rekonstrukcjach zespoleniem kości;
  • po uruchomieniach w następstwie uszkodzeń torebki stawowej, struktur okołostawowych (błony maziowej, klatek) stawu kolanowego i biodrowego;
  • zwapnień okołostawowych;
  • po operacjach lub zabiegach plastycznych łękotek st. kolanowego;
  • zrostów torebki stawowej;
  • hypermobilności stawowej.

*istnieje możliwość wypożyczenia szyny

Cena wypożyczenia za dobę
35 zł

Pressure BioFeedback STABILIZERTM

Pressure BioFeedback STABILIZERTM to proste urządzenie działające w oparciu o zmiany ciśnienia w mankiecie napełnionym powietrzem. Składa się z manometru z trzykomorowym ciśnieniowym mankietem. Przenośne urządzenie do kontroli precyzji wykonywanych ćwiczeń z wykorzystaniem biofeedback’u.

*istnieje możliwość wypożyczenia Pressure BioFeedback STABILIZERTM

Cena wypożyczenia za dobę
10 zł